?

Log in

No account? Create an account
Що за місто височіє понад сонячним [вписати назву річки]? - Полярний Птах — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
polar_bird

[ сайт | пінґвінівка ]
[ опис Птаха | птахоопис ]
[ давнє | старе ]

Що за місто височіє понад сонячним [вписати назву річки]? [лютий. 5-е, 2013|05:53 pm]
polar_bird
[Tags|, , , , ]

Вгадайте, в якому місті маршрутка йде з ВОКЗАЛУ на БАЗАР через ПЛОЩУ?Підказка: там ще перед міськрадою нечищена крига на тротуарі і пам'ятник якомусь мужикуЩе підказка: там досі думають, що в СССР були хороші ціниЩо значить "та це в будь-якому місті так"?! Гаразд, ось ще підказка: там досі не можуть знайти ані своєї гордості, ані славиЗдогадались? Звісно ж - це Ніжин!

В Ніжині ми вже були. Очевидно, за цей час тут були спроби знайти претендентів на гордість і славу, але невдаліЩо ж пройдімось вулицями цього древнього, але вічно молодого міста в пошуках його гордості та славиТризубів з часу минулого візиту поменшалоНатомість шана борцям проти буржуазії - на місціЩе тут є книгарня "Масква"І дошка оголошень з дуже цікавими оголошеннямиБабця зависла. Я б теж завис: Маша і Панда в гостях у Тома і Джері!Але я вже бачив "Різдвяні пригоди Незнайки та Сімпсонів" і навіть "Гаррі Поттер на планеті покемонів і телепузиків"Ось аптека, названа на честь фонду СоросаА ось дещо новенькеТут буде благоустрійА ось дещо новенькеТрохи історіїА ось дещо новенькеСтара-добра освітня системаА ось дещо новенькеДо речі, нагорі можна побачити прапор з держаком, з якого виламали серпомолот. Взагалі, як ви розумієте, я дуже люблю провінційну рекламу: у Звягелі, у Вінниці та в решті наших цікавих міст. Ось і тутКрім цікавої рекламності, в місті Ні. багато історичної церковностіДещо навіть поверхнево ремонтуютьДуже поверхневоПовернімося до рекламності

Ще тут цілі вулички старої архітектурності, не зіпсованої ані совком, ані постсовковим несмаком

Якби в Ніжині була при владі справді мудра і патріотична людина - тут був би туристичний центр, не гірший за якесь польське Замостя (ой! я ж ще не розповідав про Замостя!)

Ця вивіска нагадала мені якісь аж 20-ті рокиВзагалі вулиця Гоголівська дуже концептуальна, багата на стару архітектурність і цікаву рекламність

Ну і головний приз отримуєВідійдімо трохи вбікТут в кадр потрапляє одразу по три церквиі так триі ось так теж триіконостас церкви Грецького монастиря, тепер - УПЦ КПАле ви не розслабляйтесяГаразд-гаразд, історичні написи теж в наявностіЦерков так багато, що вони практично на городах стоятьпівкадра вищеСлово "ніжинка" дивно виглядає поряд із зображенням суворого воякаЦя слизька вулиця веде до колишнього ніжинського замкуУ ХІХ ст на місці замку зробили торжищеНа місці торжища тепер ринок (зацініть дизайн!)На ринку я познайомився з дідовим земляком, навіть з одного куткаРинкова економіка жорстоко експлуатує ніжинських студентівОсь так виглядає найбільш людне місце столиці НіжинщиниПогляньмо в інший бікНовий містокСтара еклектростанціяРинковий совокАле повернімося до старої електростанції. Зведено її в стилі українського модернуЗараз тут - спортивна школаЗа річкою - ще одна церква, а на базарі ще одна, колишній замковий храмПогляньмо ще раз на найлюдніше місце містаІ тут в мене сів акумулятор у фотику.

Що ж, висновок такий: були б в мене великі гроші - пішов би я у мери Ніжина. Найняв би німецьких архітекторів, забабахав би тут нормально відновлене історичне серендовище. Це - найбільш реалістичний сценарій відновлення гордості та слави цього прекрасного міста.

Але скорше за все, його просто занедбають, понищать, забудують дешевим несмаком. Це ж Україна.
ПосиланняВідповісти

Comments:
[User Picture]From: krutyvuss
2013-02-05 04:32 pm (UTC)
Це моє місто. Я тут навчався і тепер працюю.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: polar_bird
2013-02-05 05:30 pm (UTC)
а народився де?
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: krutyvuss
2013-02-06 12:26 pm (UTC)
Сотенне містечко Срібне
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: polar_bird
2013-02-06 01:09 pm (UTC)
оу, привіт від сотенного містечка Кобижчі, Ніжинського полку ;)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: krutyvuss
2013-02-06 01:26 pm (UTC)
ПРивіт.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jyjulf
2013-02-05 04:47 pm (UTC)
хароша маршрутка)))))
але ж це - не унікально. он у мене на Татарці (йоу, майже центр!!!) є зупинки "школа", "гаражі" і "кінець забора")
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: polar_bird
2013-02-05 05:30 pm (UTC)
wow!
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: plauntago
2013-02-06 09:37 am (UTC)
Це який маршрут? :)
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: jyjulf
2013-02-07 09:20 pm (UTC)
432, з Контрактової))
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: Anatol Artyukh
2013-02-05 06:16 pm (UTC)
Такий чудовий репортаж.... дороги з товстим шаром льоду.... А план відновлення взагаллі геніальний, але нічого не вийде якщо це треба тільки одній людині, треба активно і безжалісно чекати на еволюцію і вона прийде.....
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: polar_bird
2013-02-05 08:28 pm (UTC)
так до того часу там нічого не лишиться... в сенсі, там будуть церкви, супермаркети і гаражі.
(Відповісти) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: demarcos
2013-02-06 06:43 am (UTC)
Майже в кожному невеличкому місті є маршрутка яка йде з вокзала на базар :)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: Anatol Artyukh
2013-02-06 08:32 am (UTC)
Авжеж не залишиться,але я за супермаркети....от коли наїмося з'явиться шанс відновити славне місто Ніжин,де колись водився ,,хороший табак,ох і табак...''.А так насильно заставить пишатися собою і містом це знову втратить кращих ....
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: milicenta
2013-02-06 09:40 am (UTC)
О, а ми туди їздимо в універ стіхі читать) І напиваємося
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: conservator_85
2013-02-06 09:51 am (UTC)
був там у відрядженні в їхньому універі один раз. він дуже симпатичний, прекрасна історична будівля із двома десяками меморіяльних дошок на фасаді з центральною найголовнішою про Гоголя і менш важливими про Гребінку, Глібова і тд.
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: krutyvuss
2013-02-06 12:42 pm (UTC)
До речі. У 18 ст. - це найбільше місто Гетьманщини. Столицею губернії зробили дрібніший Чернігів лише завдяки колишньому статусу княжої столиці (як і Полтаву завдяки історичні події коло неї).
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: knyzhnyk
2013-02-06 01:39 pm (UTC)
Чесно, мене у Ніжині неприємно вразила тенденція перебудовувати старі хати з метою їхньої модернізації. І це в той час, коли старі хати нерідко являли собою непогану архітектурну цінність. Їх просто оббудовували цеглою без будь-яких колишніх фасадних елементів: http://img-fotki.yandex.ru/get/6407/141182103.5/0_786f4_d861c7e1_L.
Загалом архітектура - як і скрізь, з поправкою на провінційність. Захаращеність та недоглянутість - це хвороба всієї нашої країни, на жаль.
Університет зовнішнім виглядом сподобався. А при вигляді общаг згадував "Патетичний блуд" Дністрового))) Непогано прочитати цю книжку перед візитом сюди)))
А ще цієї зими (у грудні) після хоч якось прибраних київських вулиць мав задоволення ходити абсолютно знасніженими ніжинськими)) Мандрівка у часі)
(Відповісти) (Thread)
[User Picture]From: radovar
2013-02-06 10:13 pm (UTC)
В Києві теж є магазини "все за цінами СССР". Принаймні, я один знаю :)
(Відповісти) (Thread)